Wspomnianą kwotę wyda w ciągu najbliższych trzech lat na wyzwania związane z ochroną środowiska, społeczną odpowiedzialnością oraz ładem korporacyjnym. Powstaną Regionalne Centra ESG wspierające klientów w obszarach ESG. Z kolei współpraca z renomowanymi uniwersytetami zapewni kompleksową ofertę szkoleń dla wszystkich pracowników KPMG na całym świecie.
Poprzez globalny program inwestycyjny KPMG chce pokazać klientom, jak chronić środowisko. Będzie wspierać partnerów w dokonywaniu pozytywnych zmian związanych ze zrównoważonym rozwojem. Jego sednem będzie szkolenie i rozwój pracowników na całym świecie. A także wykorzystanie danych, przyspieszenie rozwoju nowych technologii i wspieranie działań poprzez nowe partnerstwa i sojusze z wiodącymi globalnymi partnerami. Kluczem do transformacji będzie osadzenie czynników ESG we wszystkich działaniach KPMG i rozwiązaniach klienckich, aby umożliwiać dokonywanie wymiernych zmian.
Dekarbonizacja i ESG
KPMG stworzy pięć dedykowanych, nowych centrów dostarczających wiedzę i rozwiązania w zakresie kluczowych kwestii ESG. Będą się one koncentrować m.in. na dekarbonizacji i doradztwie ESG. W pierwszej kwestii KPMG będzie pomagało dużym międzynarodowym przedsiębiorstwom w wypełnianiu zobowiązań dotyczących zerowej emisji netto i planowaniu działań na rzecz dekarbonizacji. Globalne Doradztwo ESG z kolei obejmie zespoły doradcze oferujące klientom wiedzę z zakresu ochrony środowiska, społecznej odpowiedzialności oraz ładu korporacyjnego.
Zobacz także: Strategia ESG liczy się, gdy firma ubiega się o kredyt [DEBATA]
KPMG planuje także rozwijać swoje wiodące rozwiązania i technologie w zakresie ochrony środowiska i ESG, w tym w Climate IQ. Jest to cyfrowe narzędzie wspierające organizacje w tym, jak chronić środowisko. Pomaga identyfikować możliwości i ryzyka wynikające ze zmian klimatu. Uzupełnieniem inwestycji technologicznych, będzie również zwiększenie zatrudnienia. Zarówno w obszarze doradztwa ESG, jak i zapewnienia wiarygodności ujawnianych informacji ESG. Dodatkowo KPMG będzie rozwijać swoją własną technologię usprawniającą prace audytorskie.
ESG będzie stałym elementem naszej globalnej organizacji, począwszy od wzmacniania pozycji naszych pracowników jako ambasadorów pozytywnych zmian, po usługi świadczone dla naszych klientów i współpracę z kluczowymi interesariuszami. KPMG ma globalną skalę, wiedzę, technologie i relacje, które dają nam możliwość i odpowiedzialność wykorzystania naszej pozycji do dostarczania rozwiązań i usług pozwalających przezwyciężyć wyzwania stojące przed naszą planetą i społeczeństwem – mówi Bill Thomas, Global Chairman i CEO KPMG.
Sojusze i wsparcie dla krajów rozwijających się
KPMG planuje uruchomienie akceleratorów rynków wschodzących dla krajów rozwijających się we wschodniej części basenu Morza Śródziemnego. Znajdą się one też w Afryce, w regionie Azji i Pacyfiku oraz w Ameryce Łacińskiej. Ich celem będzie zapewnienie wsparcia doradczego krajom pozbawionym specjalistycznej wiedzy i odpowiednich zasobów, w zakresie rozwoju gospodarczego i społecznego w zgodzie z Celami Zrównoważonego Rozwoju ONZ.
Firma zamierza rozwijać współpracę z takimi organizacjami jak UNESCO, Enactus i Global Reporting Initiative. Aby wesprzeć globalną strategię ESG, KPMG uruchamia również nową kampanię „Głosy na rzecz zrównoważonej przyszłości”. Oferuje platformę, która wzmocni poglądy uznanych i nowych autorytetów, oddając przestrzeń do komentowania krytycznych kwestii – od zmian klimatycznych po równouprawnienie. Program będzie generował opinie, które pomogą przyspieszyć podróż w kierunku bardziej zrównoważonej przyszłości.
Ekobiznes.pl to specjalistyczny serwis informacyjny o ekologii w biznesie. Codziennie publikujemy najświeższe ekonewsy i autorskie wywiady z przedstawicielami świata nauki i biznesu. Znajdź nas na Linkedinie lub Facebooku, albo subskrybuj Newsletter i bądź na bieżąco z najciekawszymi ekoinformacjami.