InPost powiększa flotę o kolejne kilkaset pojazdów elektrycznych, w tym ponad 250 Nissanów e-NV200 oraz 10 eSprinterów Mercedes Benz. Samochody będą wykorzystywane przez kurierów oraz na potrzeby dostaw do paczkomatów, w miastach partnerskich programu Green City.
Prezes InPost Rafał Brzoska zwraca uwagę w komunikacie prasowym, że same paczkomaty są najbardziej ekologiczną formą dostawy, gdyż ograniczają emisję CO2 aż o 75 proc. Przestawienie floty kurierskiej na samochody elektryczne pogłębi ograniczanie negatywnego wpływu logistyki e-commerce na środowisko.
InPost: Podnosimy poprzeczkę
Nasz cel tylko na ten rok to ponad 300 elektrycznych samochodów we flocie InPost. Dzięki temu miasta partnerskie programu Green City będą pierwszymi miastami w Polsce, gdzie dostawy do paczkomatów będą realizowane w pełni przez samochody elektryczne. Rosnąca sieć paczkomatów InPost w całej Polsce sprawia, że potrzebujemy sprawniejszych, ale też ekologicznych dostaw – podkreśla Brzoska.
Dostawy, podczas jednego kursu, kilkuset przesyłek do jednego paczkomatu ograniczają ruch w mieście i zmniejszają emisję CO₂, ale my podnosimy poprzeczkę i realizujemy dostawy bez generowania spalin czy lokalnych zanieczyszczeń. Minimalizujemy nasz wpływ na środowisko, a jako rynkowy lider, wyznaczamy kierunek i mobilizujemy innych do działania w tym obszarze – dodaje.
Nissany dla kurierów
Ponad 90 proc. pojazdów, które zostaną dostarczone jeszcze w tym roku, to elektryczne Nissany e-NV200 w powiększonej wersji XL Voltia o przestrzeni ładunkowej 10 m3. Za sprawą swej konstrukcji samochód ten – zachowując kompaktowe wymiary – umożliwia kurierom swobodną pracę w pozycji stojącej, a wyposażenie, takie jak system bezkluczykowego dostępu czy podgrzewana kierownica i fotele, znacząco zwiększają komfort użytkowania.
Cieszymy się, że InPost po raz kolejny zaufał naszej firmie i ponownie wybrał Nissany e-NV200 – jako pojazdy dostawcze do swojej elektrycznej floty. Z doświadczenia licznych klientów – nie tylko w Polsce – wiemy, że ten kompaktowy van idealnie sprawdza się w realizacji tzw. dostaw ostatniej mili. Jesteśmy dumni, że przez tę współpracę Nissan może być częścią inicjatywy „Green City” i przyczyniać się do ograniczania emisji CO₂ oraz hałasu w polskich aglomeracjach – podkreśla Maciej Klenkiewicz, dyrektor zarządzający Nissan Sales CEE.
Jako producent, który ponad 10 lat temu zrewolucjonizował rynek masowo produkowanych samochodów elektrycznych, nie spoczywamy na laurach i będziemy nadal rozwijać naszą gamę bezemisyjnych modeli. Segment w pełni elektrycznych lekkich pojazdów użytkowych ewoluuje w szybkim tempie, a my czujemy się zobowiązani, aby sprostać wymaganiom wszystkich klientów poszukujących innowacji dla swoich firm – dodaje.
Pojazdy dostarcza firma Arval Service Lease Polska. Kontrakt obejmuje czteroletni wynajem pojazdów wraz z pakietem serwisowym, ubezpieczeniem oraz samochodami zastępczymi w razie potrzeby.
O programie „Green City”
Wspomniany program „Green City” zakłada wsparcie rozwoju polskich miast zgodnie z ideą „smart city” poprzez m.in. oferowanie mieszkańcom nowoczesnych usług, rozwój optymalnej i ekologicznej sieci paczkomatów czy działania na rzecz poprawy jakości powietrza i ochrony klimatu.
Program realizowany jest w: Sopocie, Rzeszowie, Łodzi, Krakowie, Kielcach, Wałbrzychu, Częstochowie, Rybniku, Białymstoku, Chełmie i Zielonej Górze.
Zobacz też: Elektromobilność – czym jest i jak rozwija się w Polsce?
Ekobiznes.pl to specjalistyczny serwis informacyjny o ekologii w biznesie. Codziennie publikujemy najświeższe ekonewsy i autorskie wywiady z przedstawicielami świata nauki i biznesu. Znajdź nas na Linkedinie lub Facebooku, albo subskrybuj Newsletter i bądź na bieżąco z najciekawszymi ekoinformacjami.