Plastikowa butelka obrośnięta skorupiakami, fragment rybackiej sieci, sflaczałe baloniki z tasiemką, zastygła pianka poliuretanowa – te i wiele innych śmieciowych „skarbów” jeszcze przez 10 dni można oglądać na plenerowej wystawie w Gorzowie Wielkopolskim. Wystawa plenerowa jest częścią kampanii edukacyjnej #mniejplastiku realizowanej przez bank Credit Agricole i spółkę leasingową EFL.
Wystawa plenerowa „Górska Odyseja” przedstawia oryginalne zdjęcia śmieci zebranych na polskich plażach, a także górskich szlakach. Fotografie można oglądać na Bulwarze Wschodnim przy ul. Nadbrzeżnej w Gorzowie Wielkopolskim. Zdjęcia przygotował fotograf Dobromił Nosek.
Wystawa plenerowa jest częścią kampanii edukacyjnej #mniejplastiku. Koncentruje się ona na temacie rosnącej ilości odpadów. Kampanię realizuje bank Credit Agricole i spółka leasingowa EFL.
W ramach kampanii na początku tego roku rozpoczęła się akcja „Górska Odyseja” – 700 km marsz wzdłuż południowej granicy Polski, od Ustrzyk Górnych do Świeradowa Zdrój, połączony ze sprzątaniem szlaków, spotkaniami, webinarami z zakresu ekologii. Celem akcji jest zwrócenie uwagi na problem zaśmiecania gór i lasów odpadami, szczególnie tymi z plastiku.
Wystarczy nie śmiecić
Śmieci w lesie, w górach, w parkach, nad jeziorami są problemem, który dotyczy nas wszystkich. Śmiecimy my – ludzie i na nas spoczywa odpowiedzialność. „Górska Odyseja” ma na celu uświadomienie, jak bardzo sami niszczymy przyrodę i jak potrzebna jest nam odpowiedzialna turystyka. Nie trzeba robić wielkich rzeczy. Na początek wystarczy nie śmiecić, segregować odpady i wyrzucać je do odpowiednich pojemników – podkreśla Przemysław Przybylski z banku Credit Agricole.
Wystawę plenerową „Górska Odyseja” będzie można oglądać do 25 października.
Fot. Credit Agricole
Ekobiznes.pl to specjalistyczny serwis informacyjny o ekologii w biznesie. Codziennie publikujemy najświeższe ekonewsy i autorskie wywiady z przedstawicielami świata nauki i biznesu. Znajdź nas na Linkedinie lub Facebooku, albo subskrybuj Newsletter i bądź na bieżąco z najciekawszymi ekoinformacjami.