Konferencje, konkursy, nasadzenia drzew – tak będzie wyglądać edukacja przyrodnicza prowadzona przez PGE. Projekty w jej ramach koncern będzie prowadził we współpracy z Ligą Ochrony Przyrody.
PGE Polska Grupa Energetyczna i Liga Ochrony Przyrody podpisały umowę o partnerstwie strategicznym. Współpraca zakłada realizację działań z zakresu ochrony środowiska oraz edukacji przyrodniczej i ekologicznej.
Planowane wspólne przedsięwzięcia to m.in. konferencje naukowe, wydawnictwa dydaktyczno-edukacyjne, konkursy dla szkół. Umowa zakłada również szereg działań z zakresu bioróżnorodności, w tym nasadzenia drzew czy zagospodarowanie łąk kwietnych.
Partnerstwo strategiczne z Ligą Ochrony Przyrody pozwala nam rozszerzyć nasze starania w zakresie troski o przyrodę. Także wspólnie realizować projekty środowiskowe, edukacyjne i ekologiczne. Zaangażowanie w ochronę środowiska znajduje swoje odzwierciedlenie w realizacji wielu projektów prośrodowiskowych Grupy PGE oraz współpracy z instytucjami i organizacjami działającymi na rzecz przyrody i ochrony środowiska – mówi Wojciech Dąbrowski, prezes zarządu PGE Polska Grupa Energetyczna.
Edukacja przyrodnicza i zrównoważony rozwój
Liga Ochrony Przyrody od blisko stu lat prowadzi działalność edukacyjną. Polega ona na kształtowaniu proekologicznych postaw poprzez ukazywanie bogactwa, piękna i znaczenia przyrody. LOP uczy także, jak skutecznie dbać o ochronę środowiska naturalnego.
Liga Ochrony Przyrody to najstarsza organizacja ekologiczna w Polsce. Od 1928 roku zrzesza ona zarówno miłośników ekologii, jak i osoby zawodowo zajmujące się ochroną środowiska. Działania podejmowane na rzecz edukacji ekologicznej realizowane są m. in. poprzez projekty, konkursy, szkolenia i olimpiady skierowane nie tylko do dzieci i młodzieży, ale także osób dorosłych. Partnerstwo strategiczne z PGE Polską Grupą Energetyczną daje możliwości rozszerzenia działań koncentrujących się na kształtowaniu i budowaniu właściwych postaw człowieka zgodnie z ideą zrównoważonego rozwoju, a także popularyzacji wiedzy przyrodniczej – mówi Paweł Sałek, prezes zarządu Ligi Ochrony Przyrody.
Przeczytaj także: PKO BP również edukuje przyrodniczo
Lasy pełne energii
To nie pierwsze środowiskowe działania PGE Polskiej Grupy Energetycznej. Jednym z najważniejszych z nich jest realizowany od 2000 roku program „Lasy Pełne Energii”. Jego celem jest poprawa jakości powietrza oraz stanu wód gruntowych, a także odbudowa drzewostanu w polskich lasach. Przez 21 lat Pracownicy Grupy PGE wraz z rodzinami posadzili blisko 600 tys. drzew. PGE współpracuje również ze Świętokrzyskim Parkiem Narodowym, Biebrzańskim Parkiem Narodowym, Roztoczańskim Parkiem Narodowym, Kampinoskim Parkiem Narodowym, Nadleśnictwem Gryfino i rzeszowskim oddziałem Ligi Ochrony Przyrody w zakresie wspierania dziedzictwa przyrodniczego i kulturowego.
Ekobiznes.pl to specjalistyczny serwis informacyjny o ekologii w biznesie. Codziennie publikujemy najświeższe ekonewsy i autorskie wywiady z przedstawicielami świata nauki i biznesu. Znajdź nas na Linkedinie lub Facebooku, albo subskrybuj Newsletter i bądź na bieżąco z najciekawszymi ekoinformacjami.