Stacja ładowania hulajnóg elektrycznych eFeeder znalazła się w gronie finalistów prestiżowego plebiscytu Dobry Wzór 2021. Ogłoszenie wyników nastąpi podczas uroczystej gali, która odbędzie się 8 listopada.
eFeeder to estetyczna i minimalistyczna stacja ładowania i parkowania małych pojazdów elektrycznych w przestrzeni publicznej lub komercyjnej. Projekt powstał w odpowiedzi na dynamiczny rozwój mikromobilności w kraju. Zaprojektowane i wyprodukowane w Polsce ładowarki są proste w montażu i nie wymagają fundamentów. Dzięki takiemu sposobowi zaprojektowania mogą znajdować się zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz budynków. Urządzenia te zasila się ze zwykłego gniazda 230 V i obsługują większość modeli hulajnóg oraz rowerów elektrycznych dostępnych na rynku.
Cieszymy się, że nasze rozwiązanie zakwalifikowało się do grona finalistów w najstarszym i najbardziej prestiżowym konkursie wzornictwa w Polsce – mówi Andrzej Popławski, Head of Electric Mobility w innogy Polska z Grupy E.ON. – Projektując stacje eFeeder, zwracaliśmy uwagę nie tylko na funkcjonalność i wygodę w obsłudze. Ważna była też jej nowoczesność i wpasowanie się w dynamiczną warszawską tkankę miejską. eFeeder idealnie oddaje ducha innogy, jakim jest innowacyjność połączona z ideą zrównoważonego rozwoju oraz dbania o środowisko – dodaje.
Przeczytaj także: Elektromobilność – czym jest i jak rozwija się w Polsce?
Stołeczna mikromobilność i stacje ładowania hulajnóg
Rok temu innogy Polska z Grupy E.ON zainicjowała program pilotażowy, w ramach którego na terenie Warszawy zainstalowano cztery stacje eFeeder. Jedna znajduje przy kompleksie biurowym Varso Place i służy przede wszystkim użytkownikom tej powierzchni. Trzy pozostałe, rozmieszczone na terenie Warszawy, jesienią 2020 r. służyły do obsługi hulajnóg należących do operatora Dott.
Innogy na podstawie wniosków wyniesionych z pilotażu, usprawniło stacje ładowania hulajnóg. W efekcie w 2021 roku wprowadziło na rynek nową, zmodyfikowaną wersję, której jeden z wariantów umożliwia naładowanie również rowerów elektrycznych. W najbliższych tygodniach pierwsze eFeedery pojawią się w polskich miastach. Produkt ten stanie się stałym elementem oferty dla elektromobilności od innogy.
Zielone technologie w dobrym stylu
Zgłoszenie w kategorii „Nowe technologie” dotyczyło pierwszej stacji eFeedeer zainstalowanej przy kompleksie Varso Place. Dodatkowo najnowszą wersję urządzenia będzie można oglądać w Instytucie Wzornictwa Przemysłowego na wystawie towarzyszącej konkursowi.
Przeczytaj także: Ekologia – czym się zajmuje i co to jest?
Dobry Wzór to najstarszy polski konkurs wzorniczy. Instytut Wzornictwa Przemysłowego, który stworzył konkurs, od przeszło 30 lat nagradza najlepiej zaprojektowane produkty. Wyznacza też nowe standardy wzornictwa w Polsce. W tegorocznej edycji organizatorzy wprowadzili zmiany, które bardziej pasują do nowej rzeczywistości. Wprowadzono nowy podział oraz dodano dwie nowe kategorie, czyli „Innowacje” oraz „Zielony Wzór”. Rozszerzono i zmieniono też grono oceniających. Do jury konkursu zaproszono czołowych przedstawicieli polskiego wzornictwa, profesorów z wiodących polskich uczelni oraz redaktorów naczelnych z mediów poświęconych designowi.
Triumfatorzy tegorocznej edycji konkursu Dobry Wzór zostaną ogłoszeni podczas gali 8 listopada 2021 roku. Wtedy też zostanie otwarta wystawa pokonkursowa. Potrwa ona do początku grudnia.
O Grupie E.ON, do której należy innogy Polska
Grupa E.ON działa na 15 rynkach w Europie. Zatrudnia ponad 78 tys. osób, obsługuje ponad 50 mln klientów. Z kolei spółki należące do Grupy w Polsce produkują oraz dystrybuują energię elektryczną i ciepło dla łącznie blisko 2 milionów odbiorców. W Warszawie ma już ponad milion klientów i obsługuje systemy ciepłownicze w ponad 20 polskich miastach. W spółkach zlokalizowanych w Warszawie pracuje 1,8 tys. osób, a w sektorze ciepłowniczym mniej więcej drugie tyle. Od grudnia 2021 roku innogy Polska będzie funkcjonować jako E.ON Polska.
Ekobiznes.pl to specjalistyczny serwis informacyjny o ekologii w biznesie. Codziennie publikujemy najświeższe ekonewsy i autorskie wywiady z przedstawicielami świata nauki i biznesu. Znajdź nas na Linkedinie lub Facebooku, albo subskrybuj Newsletter i bądź na bieżąco z najciekawszymi ekoinformacjami.