InPost nawiązał współpracę z Bytomiem w ramach programu „Green City”. Spółka podkreśla, że dzięki tej kooperacji mieszkańcy miasta będą mogli korzystać z nowoczesnych usług i udogodnień wdrażanych z myślą o ochronie środowiska. Na pierwszy ogień planowana jest wymiana floty na samochody elektryczne.
Zainicjowany przez InPost program „Green City” jest częścią długofalowej strategii firmy, obejmującej szeroki zakres innowacji i inicjatyw ekologicznych.
W miastach partnerskich InPost zamierza w pierwszej kolejności sukcesywnie wymieniać flotę dostawczą na samochody elektryczne. Dodatkowo program „Green City” przewiduje również rozwój szeregu nowoczesnych usług dla mieszkańców. Chodzi m.in. o ładowarki elektryczne przy Paczkomatach InPost, nasadzenia roślinności oczyszczającej powietrze czy wykorzystanie innowacyjnej brukowej kostki antysmogowej do brukowania podłoża przy nowo instalowanych Paczkomatach.
Przeczytaj także: Elektromobilność – co to
InPost o współpracy z Bytomiem
W InPost wierzymy, że biznes może nie tylko poprawiać jakość usług i podnosić komfort życia Klientów, ale także przyczyniać się do wdrażania w życie wizji zrównoważonej przyszłości. Dziś z dumą urzeczywistniamy te plany razem z Bytomiem, kolejnym miastem partnerskim, które dołącza do Programu „Green City” – podkreśla cytowany w komunikacie wydanym przez miasto Michał Lis, dyrektor sprzedaży krajowej InPost.
Dzięki naszej współpracy, mieszkańcy Bytomia jako jedni z pierwszych w Polsce będą mogli korzystać z nowoczesnych usług i udogodnień, które wdrażamy z myślą o ochronie środowiska. W pierwszej kolejności planujemy wymianę floty na samochody elektryczne, dzięki czemu jeszcze mocniej obniżymy ślad węglowy dostaw do Paczkomatów. Będziemy też realizować inne projekty, które wzmocnią świadomość ekologiczną mieszkańców i przełożą się na jakość życia bytomian – dodaje.
„Cieszy nas każda inicjatywa, która przyczynia się do zmniejszenia niskiej emisji”
Rozwój elektromobilności służy poprawie jakości powietrza. Wiemy o tym także w Bytomiu, gdzie rośnie liczba rejestrowanych pojazdów elektrycznych i trwają prace nad budową 55 ogólnodostępnych punktów ładowania pojazdów elektrycznych. Cieszy nas każda inicjatywa, która przyczynia się do zmniejszenia niskiej emisji i ma wpływ na lepszą jakość powietrza, którym oddychamy – podkreśla z kolei Mariusz Wołosz, prezydent Bytomia.
Oprócz Bytomia, w ramach programu „Green City” działają już Kraków, Katowice, Częstochowa, Łódź, Zielona Góra, Wałbrzych, Rzeszów, Sopot, Białystok, Rybnik, Chełm oraz Gorzów Wielkopolski.
Zobacz też: Kraków dołącza do „Green City”
Ekobiznes.pl to specjalistyczny serwis informacyjny o ekologii w biznesie. Codziennie publikujemy najświeższe ekonewsy i autorskie wywiady z przedstawicielami świata nauki i biznesu. Znajdź nas na Linkedinie lub Facebooku, albo subskrybuj Newsletter i bądź na bieżąco z najciekawszymi ekoinformacjami.