W Galerii Wileńskiej rusza wystawa Too Good To Go

Wszystkie eksponaty w ramach wystawy "Jedzenie jak z obrazka" powstały w duchu zero waste

Fot. materiały prasowe

Galeria Wileńska zachęca klientów do zmiany złych nawyków żywieniowych. Za inspirację ma służyć wystawa plakatów „Jedzenie jak z obrazka” przygotowana razem z Too Good To Go. każdy z rysunków został wydrukowany na papierze z odpadów żywnościowych.

Wystawa powstała w ramach międzynarodowej akcji Too Good To Go z okazji Światowego Dnia Ochrony Środowiska. Plakaty przygotowali artyści z 14 państw, w których działa Too Good To Go. M.in. z Austrii, Niemiec, Chorwacji, Hiszpanii, Francji czy Włoch. Celem artystów było zwrócenie uwagi na problem marnowania jedzenia. Polskę w projekcie reprezentuje Hanna Cieślak – ilustratorka i graficzka z Warszawy.

Eksponaty z odzysku

Plakaty powstały w duchu zero waste – każdy z rysunków został wydrukowany na papierze z odpadów żywnościowych. Pomysłodawca zaprosił do projektu znanych w Internecie artystów. Są to m.in. 72kilos, który swoje przemyślenia wyraża na ilustracjach o delikatnych kolorach, Lorraine Sorlet – ilustratorka tworząca sensualne grafiki oraz Maja Säfström – artystka rysująca proste ilustracje obrazujące codzienne życie.

To szczególna akcja, ponieważ po raz pierwszy nasze plakaty ujrzą światło dzienne w publicznej przestrzeni. Misją Too Good To Go jest inspirowanie do walki z marnowaniem jedzenia, a czy jest coś bardziej inspirującego od sztuki? To apetyczny i prosty sposób, który idealnie wpisuje się w naszą ideę. Tym bardziej jest nam szalenie miło, że możemy ją szerzyć w miejscu, w którym obecni są nasi Partnerzy — mówi Anna Kurnatowska, Country Managerka Too Good To Go.

Wystawa znajduje się na 1 piętrze.

Fot. materiały prasowe

Galeria Wileńska ratuje paczki

Nakład plakatów był limitowany, a dochód uzyskany ze sprzedaży został przeznaczony na działania Światowego Programu Żywnościowego ONZ. W 2020 roku projekt ten otrzymał Pokojową Nagrodę Nobla.

Bardzo cieszymy się ze współpracy z Too Good To Go, dzięki której mogliśmy aktywne włączyć się w działania, które pozwalają ograniczyć marnowanie żywności. Zależy nam na tym, by docierać z treściami na temat świadomej konsumpcji do coraz większej liczby osób. Mamy nadzieję, że odwiedzenie wystawy „Jedzenie jak z obrazka” będzie okazją do zastanowienia nad własnymi nawykami żywieniowymi oraz inspiracją do podjęcia zmian w duchu zero waste — mówi Marta Chojnacka, Dyrektor Centrum Handlowego Galeria Wileńska – Zachęcam także do ratowania paczek z Too Good To Go w naszym centrum handlowym.

Przeczytaj także: Too Good To Go: marnowanie jedzenia jest złe

Aplikacja Too Good To Go pozwala ratować jedzenie przed zmarnowaniem z takich miejsc jak restauracje, kawiarnie, piekarnie czy supermarkety. Do tej pory za jej pomocą udało się uratować ponad 2 miliony paczek, z czego prawe 10 tysięcy w lokalach w Galerii Wileńskiej. W programie uczestniczą następujący jej najemcy: A.Blikle, Carrefour, Flying Tiger Copenhagen, Grycan, Starbucks oraz Vincent Piekarnie.

Ekobiznes.pl to specjalistyczny serwis informacyjny o ekologii w biznesie. Codziennie publikujemy najświeższe ekonewsy i autorskie wywiady z przedstawicielami świata nauki i biznesu. Znajdź nas na Linkedinie lub Facebooku, albo subskrybuj Newsletter i bądź na bieżąco z najciekawszymi ekoinformacjami.

Exit mobile version