Michał Mistrzak Głównym Inspektorem Ochrony Środowiska

Nominację wręczono 28 grudnia

Michał Mistrzak Głównym Inspektorem Ochrony Środowiska/Fot. GIOŚ

Michał Mistrzak został powołany na stanowisko Głównego Inspektora Ochrony Środowiska. Nowy szef GIOŚ w przeszłości był m.in. funkcjonariuszem Centralnego Biura Śledczego Policji.

Michał Mistrzak jest absolwentem studiów prawniczych na Uniwersytecie Wrocławskim oraz studiów menadżerskich na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu.

Nowy szef GIOŚ to były funkcjonariusz Centralnego Biura Śledczego Policji z dwudziestoletnim stażem.

W ostatnich miesiącach Michał Mistrzak pełnił funkcję zastępcy dyrektora w Departamencie Zwalczania Przestępczości Środowiskowej GIOŚ, który współtworzył.

Przeczytaj także: Co to jest ekologia?

Dotychczasowa kariera

GIOŚ przypomina w komunikacie prasowym, że Mistrzak to współautor największej od lat 90. nowelizacji Kodeksu karnego i wykroczeń w zakresie zwalczania przestępczości środowiskowej. Swoje dotychczasowe doświadczenie wykorzystywał do współpracy z centralnymi organami administracji państwowej, organami ścigania i wymiaru sprawiedliwości. Współpraca ta miała na celu zwalczanie przestępstw przeciwko środowisku, w szczególności prób transportu nielegalnych odpadów do Polski.

W trakcie swojej kariery zawodowej Mistrzak zajmował się zwalczaniem przestępczości zorganizowanej o charakterze transgranicznym, kryminalnym, narkotykowym i ekonomicznym na terenie kraju oraz poza jego granicami.

Zobacz też: Powołano pełnomocnika ds. bezpieczeństwa energetycznego

Ekobiznes.pl to specjalistyczny serwis informacyjny o ekologii w biznesie. Codziennie publikujemy najświeższe ekonewsy i autorskie wywiady z przedstawicielami świata nauki i biznesu. Znajdź nas na Linkedinie lub Facebooku, albo subskrybuj Newsletter i bądź na bieżąco z najciekawszymi ekoinformacjami.

Exit mobile version