LG kończy z produkcją paneli słonecznych

Firma planuje większą koncentrację na innych sektorach związanych z energią odnawialną

Fot. Depositphotos

LG wycofuje się z fotowoltaiki. 22 lutego zarząd koncernu zadecydował o zamknięciu działalności związanej z panelami słonecznymi. Powód? Rosnąca niepewność na globalnym rynku fotowoltaiki, m.in. na skutek nasilenia konkurencji cenowej i rosnących kosztów surowców.

Koreański gigant zamierza zamknąć ten sektor działalności do 30 czerwca 2022 roku. Jak zapewnia w komunikacie prasowym, nie zamierza jednak porzucić ani swoich klientów, ani pracowników.

Sama produkcja paneli słonecznych będzie kontynuowana do drugiego kwartału tego roku, aby utrzymać odpowiednie zapasy dla przyszłego wsparcia serwisowego. Panele mają być dostępne jeszcze przez pewien czas po zamknięciu produkcji, choć LG nie określiła dokładnej daty – ma to zależeć m.in. od warunków dostaw. Firma utrzyma także zobowiązanie gwarancyjne przy każdym sprzedawanym produkcie.

Przeczytaj także: Tauron wybuduje największą farmę fotowoltaiczną w Polsce

Pracownicy, którzy nie będą kontynuować pracy w LG, otrzymają wsparcie przy przejściu do innych firm oraz pakiety odpraw współmierne do ich stażu pracy.

Reorganizacja portfolio

Firma LG Business Solutions (BS), która prowadzi działalność w zakresie paneli słonecznych, zreorganizuje swoje portfolio wokół kluczowych filarów. Jednym z nich jest technologia informacyjna (IT), drugim natomiast technologia ID. Koncern nie zamierza jednocześnie rezygnować z działań w dziedzinie energii odnawialnej. Jak czytamy w komunikacie prasowym będzie nadal rozwijać m.in. systemy magazynowania energii, rozwiązania do zarządzania energią oraz inne, na ten moment, nieogłoszone projekty.

Ekobiznes.pl to specjalistyczny serwis informacyjny o ekologii w biznesie. Codziennie publikujemy najświeższe ekonewsy i autorskie wywiady z przedstawicielami świata nauki i biznesu. Znajdź nas na Linkedinie lub Facebooku, albo subskrybuj Newsletter i bądź na bieżąco z najciekawszymi ekoinformacjami.

Exit mobile version