Organiczny szampan – to tym trunkiem zapewne Leonardo diCaprio wzniesie toast za kolejną nagrodę filmową. Aktor został udziałowcem znanej francuskiej firmy promującej zrównoważoną produkcję szampana. Champagne Telmont chroni bioróżnorodność, eliminuje pestycydy, stosuje butelki ze szkła pochodzącego z recyklingu, wykorzystuje 100 proc. OZE i nie uznaje transportu lotniczego.
- Leonardo diCaprio został inwestorem francuskiego producenta organicznego szampana
- Marka Champagne Telmont wyznaczyła sobie cel posiadania wyłącznie ekologicznych winnic do 2025 roku
- Leonardo diCaprio jest znany ze wspierania ekologicznych przedsięwzięć
Organiczny szampan to nie wszystko. Leonardo diCaprio znany jest nie tylko ze świetnych ról filmowych i długiego oczekiwania na Oscara, ale też zaangażowania w ochronę przyrody. Gwiazdor już na początku kariery założył fundację, której celem jest dążenie do harmonijnego współegzystowania człowieka i świata przyrody. Od tego czasu brał udział w wielu projektach podnoszących świadomość ludzi w zakresie ochrony środowiska i finansujących ochronę bioróżnorodności, oceanów i lasów oraz działań zmierzających do powstrzymania zmian klimatu. Zasiada również w zarządach kilku organizacji zajmujących się ochroną środowiska, w tym World Wildlife Fund i Ocean 5. Niedawno, w uznaniu jego zasług dla środowiska, naukowcy nazwali jego imieniem nowo odkryty gatunek drzewa.
Przeczytaj także: Drzewo nosi imię Leonarda diCaprio
Od ochrony bioróżnorodności do wykorzystania w 100 proc. OZE
Jak podkreśla aktor, Champagne Telmont jest firmą bliską jego postrzeganiu współegzystencji człowieka i natury. Marka powstała w 1912 roku i od początku promuje produkcję wina z poszanowaniem środowiska. Organiczny szampan powstaje obecnie w ramach programu „W imię matki natury”. W 2017 roku firma uzyskała swój pierwszy Certyfikat AB dla rolnictwa ekologicznego dla części swojej winnicy. W efekcie, wyznaczyła sobie ambitny cel, aby do 2025 r. posiadać 100 proc. ekologicznych winnic. Co więcej, wszystkim swoim współpracownikom chce pomóc w przejściu na zrównoważoną produkcję do 2031 roku. Transformacja ta pociąga za sobą rezygnację ze stosowania wszelkich herbicydów, pestycydów i nawozów chemicznych. Zrównoważona produkcja to dla Champagne Telmont także wykorzystanie w 100 proc. energii odnawialnej i eliminacja transportu lotniczego w dystrybucji towarów.
Champagne Telmont, wraz ze swoimi partnerami, postawił sobie za cel produkcję 100 proc. organicznego szampana, zapewniając całkowicie zrównoważony cykl produkcji w nadchodzących latach. Od ochrony bioróżnorodności na swoich gruntach, po wykorzystanie w 100 proc. odnawialnej energii elektrycznej, Champagne Telmont jest zdeterminowany, aby radykalnie zmniejszyć swój ślad środowiskowy, co sprawia, że jestem dumny z dołączenia do tej spółki jako inwestor – mówi Leonardo DiCaprio.

Francuski organiczny szampan na amerykańskich stołach
Firma jest mocno zaangażowana w ochronę bioróżnorodności na swoim terenie. Od czerwca 2021 nie używa pudełek do pakowania swych produktów, a przezroczyste butelki zastąpiła klasycznymi zielonymi – w 85 proc. wykonanymi ze szkła pochodzącego z recyklingu. W ciągu najbliższych trzech lat Champagne Telmont zasadzi 2500 krzewów, aby stworzyć „hotele dla owadów” – mają one wspomóc ochronę różnorodności gatunkowej w winnicy.
Decyzja Leonarda DiCaprio o zostaniu udziałowcem wysyła Telmont silny sygnał wsparcia, który będzie zachęcał nas do realizacji naszych ambitnych planów. Podzielamy te same przekonania i to samo zaangażowanie w ochronę środowiska. Staramy się działać w imię Matki Natury we wszystkim, co robimy – mówi Ludovic du Plessis, prezes i udziałowiec Champagne Telmont.
Dzięki wsparciu udzielonemu przez Leonadardo diCaprio organiczny szampan z Francji jeszcze w tym miesiącu zadebiutuje w USA. Na razie na rynku amerykańskim pojawią się dwa produkty Champagne Telmont: Reserve Brut i Blanc de Blancs.
Ekobiznes.pl to specjalistyczny serwis informacyjny o ekologii w biznesie. Codziennie publikujemy najświeższe ekonewsy i autorskie wywiady z przedstawicielami świata nauki i biznesu. Znajdź nas na Linkedinie lub Facebooku, albo subskrybuj Newsletter i bądź na bieżąco z najciekawszymi ekoinformacjami.