„Elektryczne jachty to coś więcej niż chwilowy trend” – mówi Francis Lapp, Prezes i Założyciel Sunreef Yachts

Czy projekty takie jak Sunreef 80 Eco to przyszłość luksusowej żeglugi wodnej?

Francis Lapp SunReef Eco 80

Francis Lapp

„Model 60 Sunreef Power Eco, który zakupił Fernando Alonso wyposażony zostanie w dwa elektryczne silniki o mocy 120 kW każdy. Jednostka będzie pokryta panelami słonecznymi zaprojektowanymi przez naszą stocznię” – mówi o elektrycznym jachcie Sunreef 60 Eco Francis Lapp, Prezes i Założyciel Sunreef Yachts. Czym charakteryzują się luksusowe, ekologiczne jachty oraz jak pozyskiwana jest na nich energia?

Urszula Szewczyk: Czy projekty takie jak Sunreef 80 Eco to przyszłość wodnej żeglugi?

Francis Lapp, Prezes i Założyciel Sunreef Yachts: Elektryczne jachty to coś więcej niż chwilowy trend. Na morzu będziemy je obserwować coraz częściej. Takie projekty jak Sunreef 80 Eco to sposób, by cieszyć się morzem w bardziej odpowiedzialny sposób.

Mamy coraz bardziej świadomą grupę odbiorców, która oczekuje od rynku jachtowego konkretnych rozwiązań.

Nasza stocznia podchodzi do ekologicznego jachtingu w kompleksowy sposób, proponując nie tylko elektryczne napędy, ale i nowe technologie, a także szeroki wybór ekologicznych materiałów wykończeniowych.

Przybliżmy naszym czytelnikom, czym dokładnie jest Sunreef 80 eco.

Sunreef 80 Eco to luksusowa ekologiczna jednostka charakteryzująca się elektrycznym napędem, ogromną powierzchnią mieszkalną oraz wykorzystaniem najnowszych technologii. Dzięki innowacyjnemu systemowi paneli słonecznych zaprojektowanemu przez Sunreef Yachts, katamaran może wyprodukować o wiele więcej energii niż jacht bazujący na konwencjonalnych panelach. Panele zintegrowane są z kompozytowymi elementami konstrukcyjnymi, takimi jak maszt, bom, nadbudowa czy kadłuby. Dzięki temu, jacht dysponuje powierzchnią 164m² ultralekkich paneli fotowoltaicznych.

Pierwsza jednostka Sunreef 80 Eco napędzana jest dwoma silnikami o mocy 180kW każdy, które zapewnią jachtowi wydajność energetyczną na najwyższym poziomie. Zainstalowany na jachcie system hydrogeneratorów pozwala także na odzyskiwanie energii z obrotu śrub podczas żeglugi.

Uzyskana moc będzie wykorzystywana do zasilania zarówno napędu jak i urządzeń elektrycznych na pokładzie, w tym klimatyzacji. Sunreef 80 Eco to jacht żaglowy, więc głównym źródłem napędu, na którym bazuje jednostka jest oczywiście wiatr.

Sunreef 80 Eco

Katamaranem Sunreef 60 Eco pływać będzie Mistrz Formuły 1 Fernando Alonso. W jakie udogodnienia został wyposażony jego egzemplarz?

Model 60 Sunreef Power Eco, który zakupił Fernando Alonso wyposażony zostanie w dwa elektryczne silniki o mocy 120 kW każdy. Jednostka będzie pokryta panelami słonecznymi zaprojektowanymi przez naszą stocznię. Będą one w pełni zintegrowane z kompozytowymi elementami konstrukcyjnymi katamaranu, by zwiększyć produkcję energii słonecznej.

Motorowy katamaran Fernando Alonso będzie posiadał nowoczesny i bardzo energooszczędny system klimatyzacji, dostępny wyłącznie na jachtach Sunreef Yachts. Zasilana z baterii klimatyzacja zużywa 70% mniej energii niż większość systemów w przemyśle jachtowym. Dodatkowo, 60 Sunreef Power Eco będzie posiadał ultralekkie baterie, blisko 30% lżejsze od systemów powszechnie stosowanych w branży.

Model Sunreef 80 Eco został zaprezentowany na początku stycznia. Czy mają już Państwo zamówienia na ten model?

Sunreef 80 Eco cieszy się dużą popularnością wśród naszych klientów – w produkcji jest już kilka podobnych jednostek. Ponadto stale otrzymujemy zapytania dotyczące linii Eco i widzimy wyraźnie rosnące zapotrzebowanie na ekologiczne jachty.

Co może znaleźć się w Sunreef 80 Eco, jeśli chodzi o wyposażenie?

Specjalizujemy się w produkcji ekskluzywnych i spersonalizowanych jednostek. Linia Sunreef Yachts Eco ma wprowadzić element troski o środowisko na pokłady luksusowych jachtów. Każdy element wystroju i wyposażenia da się dostosować do indywidualnych potrzeb. Na naszych jachtach nieraz znajdują się zaprojektowane na życzenie klientów siłownie, strefy barowe lub kinowe. Wszystko zależy od stylu życia i marzenia, jakie ma spełniać dany jacht.

Sunreef 80 Eco

Ekobiznes.pl to specjalistyczny serwis informacyjny o ekologii w biznesie. Codziennie publikujemy najświeższe ekonewsy i autorskie wywiady z przedstawicielami świata nauki i biznesu. Znajdź nas na Linkedinie lub Facebooku, albo subskrybuj Newsletter i bądź na bieżąco z najciekawszymi ekoinformacjami.

Exit mobile version