Ekokryminologia – nowy kierunek studiów rusza na kolejnej uczelni

Jej absolwenci będą wykrywać i zwalczać przestępstwa przeciwko środowisku naturalnemu

Ekoryminologia, fot. Depositphotos

Ekologia, ekologia w biznesie czy ekologia i środowisko – to kierunki studiów, które mimo że na niektórych uczelniach oferowane są od niedawna, to jednak zdążyły się już wpisać w krajobraz polskiego szkolnictwa wyższego, ciesząc się wciąż rosnącą popularnością. Ekokryminologia to z kolei nowy obszar i czarny koń pod względem medialnego zainteresowania, które wzbudza. Ten nowy kierunek studiów, oferowany od tego roku akademickiego, zagościł właśnie na kolejnej uczelni – w Głównym Instytucie Górnictwa w Katowicach. 

Przeczytaj także: Czym jest benzyna alkilitowa?

Jak podkreślono na profilu Głównego Instytutu Górnictwa w mediach społecznościowych, przestępstwa przeciwko środowisku naturalnemu według danych Unii Europejskiej, to czwarta co do wielkości przestępczość na świecie. Z tego powodu Ekokryminologia może stać się niezwykle popularnym kierunkiem.

Ekokryminologia – w czym będą specjalizować się absolwenci?

Ten kierunek na GIG to studia podyplomowe, które pomogą adeptom wykrywać i zwalczać ekoprzestępczość i naruszenia przepisów środowiskowych. Absolwenci tego kierunku będą też potrafili sporządzać niezbędne ekspertyzy. Kryminologia będzie tu nauczana w aspekcie ekologii, ochrony żywności, środowiska naturalnego, a nawet ekoterroryzmu.

Jak napisano na profilu na Facebooku uczelni przedsięwzięcie jest efektem współpracy naukowej Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie oraz GIG.

Celem przedsięwzięcia jest upowszechnianie wiedzy naukowo-technicznej oraz karno-administracyjnej dla skutecznej ochrony środowiska i zrównoważonego gospodarowania jej zasobami – czytamy na profilu.

Ekokryminologię studiować będzie można również w Szkole Wyższej Wymiaru Sprawiedliwości.

Ekobiznes.pl to specjalistyczny serwis informacyjny o ekologii w biznesie. Codziennie publikujemy najświeższe ekonewsy i autorskie wywiady z przedstawicielami świata nauki i biznesu. Znajdź nas na Linkedinie lub Facebooku, albo subskrybuj Newsletter i bądź na bieżąco z najciekawszymi ekoinformacjami.

Exit mobile version