2 tys. stacji ładowania elektryków. Yolo ma nowy kierunek rozwoju

Pierwszy krok to zaprojektowanie systemu IT oraz budowa pierwszej stacji pokazowej

Fot. Pixabay

Od pożyczek do elektromobilności. Spółka Yolo zmienia profil działalności i stawia na rozwój infrastruktury dla samochodów elektrycznych. Liczy, że do 2026 roku liczba stacji działających w jej franczyzie wyniesie 2 tys. W tym super 500 jednostek szybkiego ładowania i 1,5 tys. podstawowych.

Notowana na GPW spółka  branży finansowej Yolo pracuje nad nowymi kierunkami rozwoju. W oficjalnym komunikacie firma podała, że od 2022 roku zamierza koncentrować się na działalności w obszarze infrastruktury dla samochodów elektrycznych. W jaki sposób? Przede wszystkim poprzez budowę sieci stacji ładowania. Planuje też rozwój narzędzi IT pozwalających na optymalizację obsługi klientów detalicznych przez właścicieli stacji elektrycznych.

Trwają rozmowy z azjatyckim partnerem

W ramach rozwoju w wymienionych obszarach spółka planuje rozwój modelu franczyzowego. Pierwszy krok to zaprojektowanie systemu IT oraz budowa pierwszej stacji pokazowej. W dalszej perspektywie spółka budować będzie kolejne punkty ładowania, już we współpracy z partnerami rozwijającymi poszczególne obiekty franczyzowe.

Przeczytaj także: Stacje ładowania we wszystkich nowych budynkach

Stronę technologiczną i finansową spółka chce budować we współpracy z partnerem z rynków azjatyckich. Paweł Kiciński, nowy członek zarządu, odpowiedzialny za innowacyjny kierunek rozwoju firmy, ma doświadczenie w relacjach handlowych z Chinami i krajami Azji Płd- Wschodniej, m.in. z Szanghajem i Hongkongiem. Yolo już teraz prowadzi rozmowy z potencjalnym partnerem.

Wsparcie z NFOŚiGW

W zakresie finansowania Spółka planuje korzystać z programu priorytetowego Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej „Wsparcie infrastruktury do ładowania pojazdów elektrycznych i infrastruktury do tankowania wodoru”. Dzięki realizacji programu w całej Polsce ma powstać sieć ponad 17 tysięcy punktów ładowania samochodów elektrycznych oraz 20 stacji wodoru. Budżet programu wynosi 870 milionów złotych.

Przeczytaj także: Jak rozwija się elektromobilność w Polsce?

Dzięki zastosowania modelu franczyzowego Zarząd Spółki szacuje, że do 2026 roku liczba stacji działających we franczyzie Spółki wyniesie 2 000, w tym super 500 jednostek szybkiego ładowania i 1 500 podstawowych.
Zarząd Spółki wskazuje, że szczegóły przedstawionych założeń znajdą się w Strategii Spółki na lata 2022 – 2026, która zostanie opublikowana w 1 kwartale 2022 r. W końcu stycznia mają zapaść ostateczne decyzje w tej kwestii. Ponadto, akcjonariusze mają zdecydować, czy spółka pozostanie przy dotychczasowej nazwie.

Ekobiznes.pl to specjalistyczny serwis informacyjny o ekologii w biznesie. Codziennie publikujemy najświeższe ekonewsy i autorskie wywiady z przedstawicielami świata nauki i biznesu. Znajdź nas na Linkedinie lub Facebooku, albo subskrybuj Newsletter i bądź na bieżąco z najciekawszymi ekoinformacjami.

Exit mobile version